Lekkie Serum Rozświetlające z wit. C - Liq CC Serum Light 15% vitamin C Boost od Liqpharm. Czy skóra potrzebuje witaminy C?
Wczoraj pojawił się promyk nadziei na nadejście wiosny. Mam nadzieję, że zima odpuści i przestanie zaskakiwać nas srogim mrozem, zimnym wiatrem i niestety smogiem. W tak ciężki czas dla naszej skóry, należy się jej szczególna opieka. Tyczy się to szczególnie skóry twarzy, która jest przecież cały czas odsłonięta i narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne (i nie tylko). Może myślicie - a co tam, przecież jak raz nie posmaruje twarzy kremem przed wyjściem na zewnątrz lub co gorsza pójdę spać bez uprzedniego umycia buzi to świat się nie zawali. Świat może i się nie zawali, ale Wasza skóra to sobie "zapamięta". A poważnie to w dzień może zostać podrażniona przez wiatr/mróz/słońce/zanieczyszczenia a w nocy nie będzie mogła się zregenerować. Nieprawidłowa pielęgnacja lub (o zgrozo!) jej brak nawarstwiająca się może prowadzić do przedwczesnego starzenia się.
Swoją podstawową pielęgnację wspieram stosowaniem maseczek oraz ser (tak to się odmienia?) do twarzy. Ostatnio miałam okazję stosować Lekkie Serum Rozświetlające z witaminą C młodej polskiej firmy - Liqpharm.
Bardzo lubię witaminę C w kosmetykach. Polubiłam się z wcześnie stosowanym serum z wit. C od Norel. Jego konsystencja była bardzo oleista, ale efekt był widoczny. Kremy, maseczki i inne produkty mają zazwyczaj mniejsze stężenia wit. niż sera. Niestety witamina C jest bardzo niestabilna, lubi się szybko utleniać i potrzebuje niskiego pH, aby móc wniknąć w głąb skóry.
Kwas askorbinowy w postaci proszku jest stabilny i może być przechowywany przez kilka lat. Natomiast po rozpuszczeniu w wodzie, witamina C w postaci kwasu staje się bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne (temperatura, światło, tlen, nieodpowiednie pH) i łatwo ulega rozkładowi tracąc swe cenne właściwości. Produkty wodne na bazie kwasu askorbinowego mają trwałość maksymalnie do 3-4 miesięcy od wykonania.
Serum zamknięte jest w ciemnej buteleczce ze szkła z dozownikiem w formie zakraplacza. Produkt według producenta należy zużyć do 3 miesięcy od otwarcia. Należy pamiętać, że witamina C jest niestabilna i najlepiej zużyć ją jak najszybciej. Serum ze względu na zawartość kwasu L-askorbinowego, posiada barwę od przezroczysto-białej (od 0 do 4 miesiąca od daty produkcji) do jasno-słomkowej (od ok 5 do 12 miesiąca od daty produkcji). Właściwości aktywnej witaminy C utrzymują się przez cały okres ważności kosmetyku (skrócony do 12 miesięcy). Produkty nie posiadają w składzie sztucznych barwników maskujących, dlatego mogą wykazywać subtelne zmiany w kolorze. Jak będziecie widzieć poniżej mój egzemplarz posiada już lekko żółtawe zabarwienie, jest mętne i może być to spowodowane wytrąceniem się kryształków kwasu askorbinowego. Kosmetyk nie ma dla mnie jest praktycznie bezwonny. Jego konsystencja jest wodnista, nie zostawia tłustej powłoki na skórze. Zauważalny jest lekki błysk, ale nie jest to serum olejowe.
Serum używam codziennie wieczorem na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Początkowo samodzielnie, ale aktualnie stosuję później krem nawilżający.
Liqpharm w swojej ofercie posiada jeszcze:
- bogate (Liq CC Serum Rich 15 % Vitamin C Boost) dedykowanej cerze suchej.
- dwufazowe regenerująco - odżywcze na noc ( Liq Ce Serum Night 15 % Vitamin E Mask) polecane cerze odwodnionej.
- wygładzające na noc - peeling (Liq CG Serum Night Glycolic Peel) dla każdego rodzaju cery.
Cena opakowanie 30 ml to około 60zł - do kupienia w aptekach.
Cena opakowanie 30 ml to około 60zł - do kupienia w aptekach.
Od producenta
Serum LIQ CC Light dzięki wysokim stężeniom aktywnych składników redukuje proces starzenia się skóry oraz chroni przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych. 15% witaminy C zapewnia szybkie pobudzenie syntezy kolagenu, skutecznie neutralizuje wpływ wolnych rodników i wyrównuje koloryt skóry. Aktywność czystej, niezjonizowanej formy witaminy C potęgowana jest przez odpowiednio dobrane stężenia tokoferolu i magnezu, które jednocześnie działają ochronnie, regenerująco oraz odżywczo. Dzień po dniu skóra odzyskuje utracony komfort, blask i witalność.
Lekka postać serum LIQ CC wskazana jest dla cery normalnej i mieszanej. Do pielęgnacji na dzień i na noc dla skóry dojrzałej i młodej.
Dzięki zastosowaniu niezjonizowanej, aktywnej formy kwasu L-askorbinowego, serum LIQ CC Light można stosować 365 dni w roku. Niskie pH gwarantuje przenikanie witaminy C do głębokich warstw skóry. Serum wskazane zarówno przed, jak i po ekspozycji na promieniowanie słoneczne.
Sprawdź nieocenioną moc 15% witaminy C:
• ochrona antyoksydacyjna
• pobudzenie syntezy kolagenu
• program przeciwzmarszczkowy
• program redukujący przebarwienia
• program „blask i witalność”
A teraz co kryje się w tej małej buteleczce czyli skład: Propylene Glycol, Aqua (Water), L-Ascorbic Acid, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Magnesium Sulfate, Polysorbate 20, Methylparaben, Propylparaben.
Pogrubione substancję są jak substancjami aktywnymi i pożądanymi w składzie - kwas askorbinowy (rozpuszczony w wodzie), kwas hialuronowy, witamina E i sole magnezu. Prócz tego są substancje, które są oczywiście dozwolone w produkcji kosmetyków, lecz co trzeba podkreślić bardzo kontrowersyjne. Glikol propylenowy, który może podrażniać i uczulać oraz parabeny, które są tutaj jako konserwanty. Dla jednych produkt pewnie będzie przez to skreślony, dla innych pewnie nie zrobi to większego wrażenia. Osobiście staram się do tego podchodzić zdroworozsądkowo.
Pogrubione substancję są jak substancjami aktywnymi i pożądanymi w składzie - kwas askorbinowy (rozpuszczony w wodzie), kwas hialuronowy, witamina E i sole magnezu. Prócz tego są substancje, które są oczywiście dozwolone w produkcji kosmetyków, lecz co trzeba podkreślić bardzo kontrowersyjne. Glikol propylenowy, który może podrażniać i uczulać oraz parabeny, które są tutaj jako konserwanty. Dla jednych produkt pewnie będzie przez to skreślony, dla innych pewnie nie zrobi to większego wrażenia. Osobiście staram się do tego podchodzić zdroworozsądkowo.
Początkowo gdy zobaczyłam skład, miałam wątpliwości czy wypróbować ten produkt. Stwierdziłam jednak, że kuracja witaminą C przydałaby się mojej skórze w tak ciężki dla niej czas. Tak jak pisałam stosuję kurację codziennie wieczorem blisko dwa miesiące i co mogę stwierdzić:
- gdy produkt dostał się do skaleczonej skóry palca piekło niemiłosiernie. Jest to jednak spowodowane niskim pH i w końcu wszystko może podrażniać ranę,
- twarz po mocnym oczyszczeniu np. peelingiem również może odczuwać lekkie chwilowe mrowienie. Po chwili jednak dyskomfort mijał,
- skóra po stosowaniu produktu była widocznie wygładzona, znikły mikrogródki, które pojawiają się u mnie od czasu do czasu na policzkach. Efekt rozjaśnienia przebarwień nie zauważyłam, bo też takich nie mam na twarzy. To co jednak mogę potwierdzić jest efekt bardziej "żywej" skóry.
Witamina C w kosmetykach szczególnie polecana jest osobom palącym, u których najczęściej występuje poszarzała skóra. Podobnie podczas zimowej pory, gdzie skóra jest narażona na kontakt z wieloma zanieczyszczeniami - smog, mrozem i suchym powietrzem. Przy regularnym zastosowaniu witaminy C, jest stale obecna w skórze i gotowa do walki z wolnymi rodnikami i innymi niekorzystnymi efektami promieniowania UV. Witaminę C można stosować przez cały rok. Oczywiście jak wszystko może podrażniać - szczególnie skórę z rankami. Efekty stosowania witaminy C zależą od jej stężenia i tego czy spełnimy warunki niezbędne do zachowania trwałości i efektywności witaminy C. Niestety, Witamina C jest bardzo trudna do ustabilizowania w kremie, a najaktywniejsze jej działanie występuje przy 15% stężeniu. - Takie stężenie występuje tylko w nielicznych produktach. Dlatego właśnie sięgnęłam po lekkie serum rozświetlające.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuje bardzo za każdy pozostawiony komentarz :)